Jdi na obsah Jdi na menu
 


Obrazek
... a trocha poezie nikoho nezabije.


Sem můžete vkládat svoje básně a básničky a krátké fejetony. 


 

Komentáře

Přehled komentářů

Vědomí či nevědomí

(Miloš Z., 28. 10. 2009 10:05)

Je třeba si uvědomit, jaké informace kdo kde získá a také, jaký úsudek si má člověk z té či oné zprávy udělat. Dostanu - li zprávu od člověka, který jako komunista a bez patřičné urovně vzdělání(nemá vysokou školu, má VUML, člen STB ) profitoval za bývalého režimu jako ředitel Deli, tak bych musel hodně přemýšlet, abych uvěřil. Co vše má tento druh za sebou? Kolik překážek a jakým způsobem bylo odstraněno na cestě k cíli? Že by byl někdo v STB nechtěně a nevědomě, když se dostal do tak slušné pozice schvalované krajskými či okresními komunistickými orgány bez vzdělání a zkušeností? A měl se jako růžové, rochňavé prasátko? Možná to bylo za zásluhy v plánování výroby oplatek do zajištěného bolševického odbytiště. Pokud vezmu charakter dotčené osoby,tak každá další zjištěná zpronevěra by byla velmi výrazně zviditelněna(třeba v tisku). Ale bohužel, lhát až tak daleko zřejmě nemůže, opozice je nablízku. A nebýt jí, tak by to tu u Vás bylo jako v "růžovém království za růžových časů."

dcerušky

(Jirka, 22. 10. 2009 18:41)

A můžete hádat třikrát, kdo je tatínek dcerušky, co vyhrála obálkovou metodu.

dcerušky

(Jirka, 22. 10. 2009 18:31)

Vysvětlovat Vám to dámo nebudu, protože to by bylo jako házet perly ....... \vy totiž neumíte ani číst. Na rozdíl od Vás všichni v Třebenicích vědí, proč je PaeDr. na MěÚ.

Dcerušky (jirka)

(Lída, 21. 10. 2009 23:04)

Nechápu, proč k ředitelování na škole by měl být někdo neodborník na VS.

dcerušky

(Jirka, 21. 10. 2009 8:53)

Většina rodičů se snaží co nejlépe se postarat o svoje děti, takže nevím, čemu se Lído divíte. Jedna dceruška má bydlení z „našetřených“ korunek, druhá dceruška zase pomocí obálkové metody a třetí to nemá zapotřebí. Ta ale chce být ředitelkou, což si přeje hlavně maminka. Proto tatínek udělá z odbornice na školství neodbornici na veřejnou správu a první krok je učiněn. Teď už je třeba jen udělat z kompetentního ředitele neschopného manažera a je hotovo. Kdeže to takto funguje? No přece ve Václavicích.

Nechoďte...

(Karel, 15. 10. 2009 22:43)

Vidím, Lído, že ve spravedlivém rozhořčení jste to sem dala hned dvakrát. Chtělo by k tomu ale dodat, že její nadřízený, který podle zákona za její činnost odpovídá se pořád tváří "já nic - já muzikant. Čestný člověk by přiznal, že to nezvládl, že se trochu flákal při plnění svých povinností, omluvil by se lidem a tiše by se ztratil. Ne tak pan starosta. Ten je splachovací.
Nebo si Lído myslíte, že ten za to nemůže? Že za to není zodpovědný?

Nechoďte k volbám (Miloš Z) 28.9.09

(Lída, 15. 10. 2009 21:08)

Tak Miloš Z. má úzké zdroje? Hmmm. Rok 2001? Hmmm. Dál se totiž nekontrolovalo, to mám zase z úzkého zdroje já. Pobavila mě věta: "Když přihlédnu k psychické dispozici účetní a bosingu valeného na její hlavu" - to tedy jo, psychicky se zlodějka složí a bude to hrát na to, že je na hlavu. Ani se jí nedivím, co jiného v této situaci dělat. Užila si skoro 3 mega za 8 let, to je slušnej příjem, ne? Dcera má byt, mraky peněz prochlastanejch a teď je na hlavu. Za tři roky basy to stojí, ne? A co je jí do Třebenickejch lidí - nic, okradla nás všechny a vůbec jí to nevadilo.

Nechoďte k volbám (Miloš Z) 28.9.09

(Lída, 15. 10. 2009 21:07)

Tak Miloš Z. má úzké zdroje? Hmmm. Rok 2001? Hmmm. Dál se totiž nekontrolovalo, to mám zase z úzkého zdroje já. Pobavila mě věta: "Když přihlédnu k psychické dispozici účetní a bosingu valeného na její hlavu" - to tedy jo, psychicky se zlodějka složí a bude to hrát na to, že je na hlavu. Ani se jí nedivím, co jiného v této situaci dělat. Užila si skoro 3 mega za 8 let, to je slušnej příjem, ne? Dcera má byt, mraky peněz prochlastanejch a teď je na hlavu. Za tři roky basy to stojí, ne? A co je jí do Třebenickejch lidí - nic, okradla nás všechny a vůbec jí to nevadilo.

výlet

(Alenka, 4. 10. 2009 9:15)

Povím vám o svém výletu za zrcadlo. Rozhodla jsem se pro něj, když se mi v zrcadla objevila černá díra s nápisem SUTOM. Na druhé straně zrcadla mne čekalo překvapení. Tam nebyla černá díra, ale malé zlaté korýtko s nápisem SYTOM a růžovoučké prasátko, které se v tom korýtku zrovna rochnilo. Bylo vidět, že mu chutná. Přesto se se mnou dalo do hovoru a mezi hlasitým mlaskáním mi vysvětlilo, že SYTOM není chyba, ale kouzelné zaříkání, které znamená SYpej TO Mně. Protože se korýtko zrovna začalo znovu plnit, nechtěla jsem prasátko zdržovat a vrátila jsem se domů.

zamyšlení nad citátem

(Filosof, 30. 9. 2009 21:30)

Iris napsala: Každý člověk chybuje. A podle toho, jak své chyby napravíme, se rozcházíme anebo opět nacházíme porozumění.
S tím nelze než souhlasit. Zřejmě to vyslovil někdo, kdo to měl v hlavě srovnané. Hovoří se tam o napravování chyb a o tom, jak se rozcházíme s těmi, kteří své chyby nenapravují. Iris, jestli se ještě ozvete, myslíte si, že bychom se měli rozejít s těmi, kteří své chyby nenapravují, ale naopak vrší jednu na druhou a snaží se je krýt dalšími podvody? Iris, zkonkretizujete Vámi uvedený citát na místní podmínky? Nebo přesněji řečeno, na místní, už neudržitelnou situaci?

Nechoďte k volbám ....

(Haarosh, 29. 9. 2009 11:22)

"Je nás opravdu jen pár, co občas zajdeme na tu frašku, které se říká zasedání zastupitelů." A v tom je právě ten největší problém třebenického obyvatelstva, kamkoliv jsem po té zpronevěře přišel, každý nadával, jak je to možné atd. Očekával jsem na VZ takové návaly nespokojených občanů, že by se ani na sál radnice nevešly a Vobořila a spol. by nestačil utíkat. A realita? Poloprázdný sál! Třebeničáci, ostatně jako většina našeho národa "švejkují" a je jim jedno, co bude. Doma si v klidu nadávají, v hospodě po pár pivech padna ostrá věta a na dotaz, proč s tím teda něco nedělají, odpoví, co já zmůžu? Vždyť oni se tam zase znovu dostanou. No a takhle to u nás v "Kocourkově" chodí. Na Vobořila nadává skoro každý ale k volbám pak nepřijdou. Zato věrní soudruzi přijdou s celou rodinkou, vždyť jde o korýtka! Já jen doufám, že před volbami si lidé vzpomenou na tu slavnou zpronevěru a uvědomí si, že je čas na změnu. Pánům radním už otrnulo a znovu narostla křídla a myslí si, že už je vše zapomenuto a já pevně doufám, že ne! Už na tyto stránky tak často nechodím, nemám tolik času ale přeji Mlynáři hodně zdaru a síly v dalším pokračování.

defraudace a korupce

(Jirka, 29. 9. 2009 11:16)

Superkomunista Dolejš přišel o funkci za slibovaný milión. Exkomunistovi Vobořilovi se prý ztratily už milióny tři a je ticho po pěšině. Jestlipak bude bývalý stranický nomenklaturní kádr údajný několikanásobný ředitel Vobořil dbát příkladu svých takysoudruhů a dá svou funkci k dispozici? Nebo stačí zametačům pod koberec něco šoupnout a je svatý klid?

Nechoďte k volbám ....

(Třebeničák, 28. 9. 2009 16:14)

Miloši, asi máš pravdu, že je třeba zveřejnit jména. Je nás opravdu jen pár, co občas zajdeme na tu frašku, které se říká zasedání zastupitelů. Takže my víme, že na nezákonnostech se podílejí ti na pódiu. To je celá rada - jmenovitě: Vobořil, Patrovská, Ludwig, Hofman a Liška. Pod pódiem potom sedí "starostova pětka", která jim je pomáhá schvalovat - jmenovitě: Křivohlavý, Studnička, Bolechová, Čepelák A. a sporadicky i Vaníček.
Zbytek u stolu jsou ti, kteří se jim v tom snaží bránit - jmenovitě: Houdek, Preis ml., Faltys, Havlíček a trochu i Richter T. Boj je to nerovný.

Nechoďte k volbám, udržíte současnost!

(Miloš Z., 28. 9. 2009 11:53)

Pokud se týče porušování zákonů, tak je třeba vyslovit přesně ta jména, která tyto nekalosti podporují. V této souvislosti jsem přesvědčen, že jde víc než o střet zájmů. Pokud jde o zpronevěru financí, tak je třeba vyloučit trapné argumenty pánů z rady, jak asi dlouho se fin. prostředky ztrácely. Záměrem bylo především zpochybnit a zlehčit Vobořilovu vinu a uvést na vědomí veřejnosti, že tyto zpronevěry byly zaběhlým systémem a zvykem jak za starosty Preise, tak ještě v bývalém režimu. Opak je však pravdou. Z úzkých zdrojů vím, že ztráty vznikaly od roku 2001, sic se slídivé komando snažilo hledat velmi hluboko a důkladně, tedy za demagogické vlády Vobořilovy. Opozice by měla tvrdě udeřit, zjistit skutečnou pravdu a odvolat vedení. Když přihlédnu k psychické dispozici účetní a bosingu valeného na její hlavu, tak se divím, že přišel pouze o peníze, a ne o mužství. Kontroly neexistovaly žádné a nechyběly ani peníze v rozpočtové strategii. Blíží se volby. Tato vizitka nepadá na hlavy zastupitelů, ale voličů! Vezmuli v potaz 48. rok, tak máme v Třebenicích obdobu. Stejná vládcova rozumová vybavenost, arogance, lži a dezinformace.

citát

(apro, 16. 9. 2009 9:59)

Zde bych rád vzpomenul známé pořekadlo: "Komu není rady, tomu není pomoci". Místní radní jsou už tři roky upozorňováni, že nepracují, jak by měli a že permanentně porušují zákony. Výsledkem je hmatatelná defraudace značné finanční částky a zatím nehmatatelná jiná rozhodnutí, jejichž škodlivost se projeví v budoucnu. Že měli všichni tito kritici a "šťouralové" pravdu, dokázal jarní audit a nejnověji kontrola, provedená orgány MV ČR letos v červenci. Z pěti dosud zveřejněných kontrol na webových stránkách MV Třebenice suverénně vedou se 14 listy závad a nedostatků (na druhém místě je 10 listů) a s 8 porušeními zákona o obcích (druhé místo= 6 porušení).
I já uznávám rčení, že "nikdo není dokonalý", ale na druhé straně se také říká, že "čeho je moc, toho je příliš".
V pondělí 21.9. je na sále MěÚ veřejné zasedání zastupitelů, kde se něco z toho bude řešit. Já tam určitě budu. Vy tam můžete být rovněž, pokud Vás to zajímá - a já vidím, že ano. Nashledanou.

zamyšlení na citátem

(Iris, 16. 9. 2009 9:10)

Každý člověk chybuje. A podle toho, jak
své chyby napravíme, se rozcházíme anebo
opět nacházíme porozumění.

Třebenická dívčí válka podruhé (apro)

(Zuzana, 9. 2. 2009 19:48)

Já jsem neskončila se svými příspěvky,nebojte se.

Třebenická dívčí válka podruhé

(apro, 9. 2. 2009 9:56)

Tak nám skončila dívčí válka, či spíše boj s devítihlavou saní v Třebenicích. Skončila za krásné měsíční noci z 8. na 9. února, kdy byl měsíček v úplňku a krásně ozařoval bitevní pole. Tak bylo vidět, že vlastně devítihlavá saň nebyla devítihlavá, ale pouze dvouhlavá, protože těch ostatních sedm hlav bylo jen „jako“. Saň zemřela hrozným způsobem, protože se zadusila vlastní lží a jedovatými slinami. V posledních chvílích svého života se snažila zaútočit i smrdutými pomluvami, ale ani to ji nezachránilo, ale naopak přispělo k jejímu rychlému konci. Sám jsem si oddechl, že celé to pozdvižení nemají na svědomí třebenické granátnice, na které se to falešná devítihlavá saň snažila poťouchle svést. Takže se vlastně žádná dívčí válka nekonala, protože se třebenické granátnice nenechaly zneužít, což jim slouží ke cti a k větší slávě Třebenic.

Re:Zuzana

(Faltys, 7. 2. 2009 19:03)

Paní Zuzano víte k zápisům z VZ mám své připomínky:
1. pán co je píše není stenograf, takže naše odpovědi jsou ve stylu jako bychom uměli jen citoslovce, zatímco pan starosta a spol. mluví jak knihy.
2. vše by odstranilo zvukové zařízení, které by nahrávalo naše proslovy. Pokusím se to prosadit na příštím VZ.
3. pokud jste byla někdy v poslední době na VZ tak pan starosta použil novou strategii na vše co se ptáme odpovídá " Na to nebudu odpovídat!" i z tohoto stylu je jasné, že se občané, ale i my zastupitelé moc nedozvíme. Potom kolují po městě "zaručené zprávy".

Re: fejetony

(apro, 7. 2. 2009 15:47)

Milá Zuzanko, to jsem věděl ještě dřív, než jsem začal mazat. Protože ale vcelku o nic nejde, splnil jsem Vaše přání, abyste se sama přesvědčila, jak to dopadne, když se nepřemýšlí a nápady se střílí od boku, tak jako v Třebenicích.
A to, co jsem si vymínil pro sebe, platí samozřejmě i obecně: napsal jste/ale je to takto