Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavba víceúčelové sportovní haly byla posuzována zastupiteli města už koncem roku 2003. Firmou Archglobal byla zpracována komplexní nabídka dodávky „na klíč“ včetně projektové dokumentace a 6% rezervy včetně DPH na 6.313 000 Kč, ovšem na tělocvičnu o délce 36m. ObrazekV ceně byl zahrnut i spojovací koridor školy s tělocvičnou. Vzhledem k velikosti pozemku se tato délka musela zkrátit na 30m a tím by samozřejmě klesla úměrně i dodavatelská cena.

V roce 2006 byla uzavřena smlouva s firmou INSKY za cenu 12.394 074 Kč včetně DPH. Nyní byla za dalších 250 000 Kč krásně vydlážděna školní ulička. Zřejmě v tom novém projektu chyběla. Zvídavý občan by se mohl právem zeptat, co dostalo město za dvojnásobnou cenu. Mohl by se také zeptat, zda je tato investice výhodná – myšleno pro město, potažmo pro občana.Jak starosta Vobořil zadlužil Třebenice astronomickým dluhem.

Obrazek

Kdopak naopak z toho měl? A proč na prosincovém VZ r. 2009 tyto skutečnosti zapíral? Je pan starosta Vobořil jenom lhář? Najednou nebyly ani dotace a náklady včetně úroků stouply téměř na dvojnásobek, přičemž náklady města stouply čtyřikrát !!! Hospodařil pan starosta dobře s obecním majetkem? Neměl by to ještě před volbami vysvětlit?

Nyní je na zastupitelích, aby pohlídali, zda se v případě úpravy veřejných prostransví, často nesmyslných, opět nejedná o tunel, který zadluží město o další miliony!!! 


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Goliáš

(Lída, 23. 2. 2010 21:04)

Ty si zase jedl o půlnoci vtipnou kaši. A, pan je vtipálek, že by ......

Třebeničanda

(David, 20. 2. 2010 19:56)

Děkuji za upozornění, chybička se vloudí.Také se do nich občas podívej. Pravidla českého pravopisu se píší s velkým P.

Třeba-ičanda

(Goliáš, 20. 2. 2010 0:31)

Třebeničanda, Fanda, Lída, všechno jedna bída.

David

(Třebeničanda, 19. 2. 2010 23:37)

KoruPce - mrkni občas do pravidel č. pravopisu

Korubce?

(David, 19. 2. 2010 12:02)

Že by třebenický Pandur nebo Gripen?

tunel

(Standa, 15. 2. 2010 23:10)

Álo, jaký máš podíl na tom milionovém tunelu? Že to byl Tvůj nápad? Jak se Ti bude líbit, když za to Václav půjde sedět?

Jsou jinde chytřejší?

(F. Immer, 2. 8. 2009 15:27)

Litoměřický deník 24. července 2009 na str. 3 uveřejnil zprávu, že v Chotěšově opravují školu. V rámci její modernizace se přistavuje sportovní hala. Probíhají další práce: Sanace vlhkého zdiva, bezbariérový vstup do budovy školy, oprava střechy, nové vybavení
do tří speciálních učeben pro výuku jazyků, chemie, biologie a fyziky. Moderní vybavení
bude pořízeno rovněž do školní kuchyně. Celkové náklady na rekonstrukci a zmíněné zařízení školy jsou 16 614 000 Kč. Převážnou část investic, celých 85 % hradí
Evropská unie. Zbylých 15 % zaplatí obec. Dokáže-li menší obec vybudovat sportovní halu,
opravit školu a vybavit učebny a školní kuchyň za 2,49 mil. Kč a porovnám-li náklady (cca 15 mil. Kč) vynaložené na sportovní halu v Třebenicích, kladu si otázku - mají chytřejší vedení obce a obecní radu nebo šlo v Třebenicích o něco jiného ?

Hala ANO, ale proč proboha takto?

(Irka, 21. 5. 2009 9:38)

Myslím, že sportovní hala pro Třebenice je určitě dobou myšlenkou. Bohužel v tomto případě nešťastně realizovanou. Toto místo je zhlediska urbanistického i architektonického naprosto nevhodné. Ničí překrásný pohled na Třebenice, to co bylo velkou devizou do budoucnosti z hlediska turistického ruchu, je nyní spíše k zoufání. Opravdu ukázková brána do Českého středohoří. Když jsem tu hrůzu viděla poprvé úplně jsem se lekla. Tohle so opravdu nepovedlo.
Jinak proti sportovní hale v Třebenicich vůbec nic nemám jen měla být tato jistě přínosná myšlenka realizována v jiném jistě vhodnějším místě a v jiném architektonickém ztvárnění. Co říkáte?
Každý soudný člověk mi přece musí dát za pravdu.
Copak to stavební komise na úřadě neviděla??? Vždyť nemusí jít o fundovaného odborníka, aby viděl jaké doslova zvěrstvo se v Třebenicích postavilo?

Apro

(Zuzana, 3. 5. 2009 23:48)

Vy si vážně nedáte pokoj,nařknul jste mě už kdysi dávno z podvodu (IP adresa a více jmen,ačkoliv to opravdu psalo několik lidí)a Vy si myslíte,že po těch všech nechutných kecech, blábolivých fejetonech, bych psala pod jiným jménem? Tak to se šeredně pletete.

Pro Apro

(Zuzana, 28. 4. 2009 12:17)

Vynechte mě.Nic jsem nepsala.

pro Báru/Zuzanu

(apro, 28. 4. 2009 8:57)

Milá Báro/Zuzano, tady to přece není jen o sportu, ale také o penězích. Vás nezaráží, že za to, co původně mělo stát méně, než 6 milionů se nakonec platí více než dvojnásobek? A čí jsou ty peníze? Pana starosty? Když uvažujete tímto způsobem, můžete také klidně napsat: „Lidi proč děláte tolik povyku okolo zpronevěry 2 milionů? Cožpak to jsou Vaše peníze?“ Třeba byste mi mohla vysvětlit, čí ty peníze vlastně jsou. Možná byste si měla nejdřív přečíst, co říká zákon o obcích o správě obecního majetku. Vy mně připomínáte jednu zastupitelku, která prohlásila: „Mně nezajímá, co bude v Třebenicích za pět nebo za deset let, mně to stačí vědět na rok dopředu“. Připadá Vám to moudré? A že zastupitelé schválili stavbu haly, aniž si prostudovali projekt a podmínky stavby (k tomu se sami přiznali) – to Vám také připadá správné? A že se někteří zastupitelé (zrovna inženýři) postavili proti následné kontrole této stavby Vám také připadá správné?
A teď mi můžete odpovědět, která z napsaných vět je nepravdivá a je tudíž pomluvou, z níž jste mne nařkla. Máte možnost mne veřejně znemožnit, protože já na rozdíl od Vás nejsem anonymní. Máte ale také možnost veřejně znemožnit sebe, pokud si myslíte, že jste skutečně anonymní – v Třebenicích. Nebo si opět vymyslíte další jméno a další nekonkrétní výpad? Pokud Vás opravdu zajímá, jak pracuje místní samospráva, můžete se třeba zeptat místních radních, jaké že nedostatky to našel audit krajského úřadu, provedený začátkem měsíce a o kterých se dokonce prý rokovalo s vedoucí hospodářského odboru KÚ ÚK nebo na to, proč FÚ Litoměřice usiluje o vrácení poskytnuté dotace, včetně penále. Není těch kixů v poslední době poněkud příliš?
Pokud Vás zajímá moje sportovní činnost, mohu Vám sdělit, že jsem si chodil v zimě zacvičit do sokolovny. Nyní už „cvičím“ na zdravém vzduchu na zahradě.
Těším se na Vaši odpověď.
P.S. Pan Novotný náhodou na návštěvu Třebenic nepřijede?

sportovní hala

(Bara, 27. 4. 2009 17:34)

Hala je to nejlepší co město mohlo Třebenickým sportovcům nabídnout, je vidět, že pane Mlynáři moc sportovat nechodíte... A co Vám je do toho kolik stála? Nemyslím si, že by jste to platil Vy ze svých peněz, to raději opět pomluvíte cizí práci! Že ano?

montovaná hala

(Jirka, 9. 4. 2009 21:02)

Tak jsem si přečetl v novinách www.litomericko24, že někdo prodává montovanou halu za 750 000 Kč. Je pravda, že je menší než ta třebenická, ale je také mnohem lacinější, přestože je tam i plynový kotel, topení horkovzdušnými jednotkami, elektroinstalace a osvětlení. Také vzhledově vypadá lépe. Kdyby se tím snad náhodou některý zastupitel chtěl zabývat, tak výrobcem je HARD Jeseník.

vysvětlení pro M.Z.

(apro, 29. 3. 2009 9:33)

Komentáře nemůže admin opravovat, ale pouze vymazat. Uvedená oprava je dostatečná.
Váš mlynář

Neschopnost 2

(M.Z., 28. 3. 2009 23:47)

Prosím opravit větu Město přiznalo...místo u napsat o. Mění to smysl. Děkuji!

Neschopnost 2

(Miloš Z., 28. 3. 2009 23:39)

Dle mého názoru nevyhovující osvětlení, blízko hrací plochy lavičky a ostré hrany u dveří, hrubé stěny – třísky v rukách, špatně izolovaná budova – jasně ošizený projekt, v létě se nedá v budově dýchat a v zimě se protopí(je plynoměr pro tělocvičnu? Nevyhovující izolace! Spotřebu by stálo zato propočítat!!!!_). A místo pro diváky či hráče.!!!!!!! Mezi budovami plno místa, jen osel to nemohl vidět. Dle informací jsou vetší akce v tělocvičně nemožné – lze hrát pouze stolní tenis, není možné kam usadit diváky, natož hráče družstev! Dle informací oficiální vyjádření sportovní komise pracující pro radu!!!!! Hráči nemají kam si dát občerstvení – musejí za dveře. Nejsou sítě za brankami, již jsou od balónů poničené stěny – bude škody platit Vobořil? Proč 1,5 roku nejsou sítě? Pozitivní je pouze povrch. Jinak je tělocvična zmetek – známka zkušeností zastupitelů, kteří dali hlas pro projekt, jenž neviděli. Proč zastupitelé zvedli ruku, aniž viděli projekt? No, asi to nejde z jejich kapsy.
Podivná situace ---Firma INSKY požadovala 1 300 000 Kč za vícepráce. Do kolaudace prý neznámá věc. Městu přiznalo a doplatilo částku do 500 000,-. Jasné lobování.
Celkem chápu, že hala vyhovuje Zuzaně, Fandovi, Třebenickým ženám a důchodkyním. Ale cílem sportovní haly by měl být především účel výstavby. Pokud byla zafinancována pro ženy a pár důchodců, tak svůj účel splňuje. Pokud pro školu a sportovce, tak jistě ne. Škola nemůže uspořádat ani turnaj mezi školami. Kde budou děti třeba zbývajících šesti škol stát?
Zamyslel se někdo, proč hala nebyla stavěna již dříve, i když byly větší úroky? 6 miliónů půjčka by vyšla levněji i s větším úrokem, protože město mohlo více splácet. Teď se splácí cca 1 540 000,- Kč. Zabýval se někdo žádostí o dotaci? Srovnával někdo žádost o dotaci s dotačním titulem, jestli žádost naplňuje podmínky dotačního titulu? Určitě ne! Přišlo by se na to, že žádost je nevyhovující!
Zkrátka a dobře – stavba pro jedno volební období Vobořila a soukmenovců, nikoli pro budoucnost a pýchu města!!!!!!!!!

Neschopnost 1

(Miloš Z., 28. 3. 2009 23:37)

Je zajímavé číst příspěvky tohoto diskusního fóra. Jsou tu argumenty, které o něčem pádném a faktickém vypovídají, a jsou tu klonované plky, které hájí s. Vobořila za každou cenu a vypovídající o charakteru „vládnoucí“ strany a jejich příznivců. Dobrat se pravdy mi dalo delší čas. Nemám bleskový přístup k informacím a tak se snažím, aby mé informace byly podložené a ne plácající slepě do větru (klony Zuzany atd.). Jo a menší připomínka – je úplně jedno, kdo se pod jakým jménem přihlásí, důležitý je názor a objektivní přístup. Produkce klonů mě připomnělo bolševické povstání ve 48. roce, kdy se z deseti tisíc demonstrantů vyklonovaly statisíce studentských komunistů v novinách. Ale teď již k věci.
Projekt tělocvičny se nemohl řešit před výstavbou, neboť ho viděla pětina zastupitelstva. Koneckonců ani veřejnost. Ta ani netušila již při výstavbě, co se za školou děje. Blížily se volby a Třebenické ženy už nebavilo chodit do starého sálu, tak se na koleně něco načrtlo a hurá to schválit zastupitelstvem. V té době opozice řešila proti slepé ovčí přesile pouze dotační neúčast, což bylo v té době nejzákladnější, ale marně. Byl to volební tah po bolševicku. Za námi ať je pohroma. Buď a nebo!
Pokud mám vyslovit názor na projekt, tak jistě ne pozitivní. Velmi bídně řešeny šatny – nevidíte na trenéra případně na učitele (skříňky jsou uprostřed šatny – snad ojediněle v Evropě či na světě), tísníte se ve sprchách (dva boxy pro jednoho, při 15 – ti chlapech vyjde řada na posledního po půl hodině a to navíc zavání úchylkou, když se o vás nahodile někdo otře). Všude na zemi je plno vody! Praskliny se mohou časem někde objevit, to je pravda, ale proč nejsou ještě opraveny?
Naprosto nevyhovující nářaďovna. Malé děti nemohou ve spleti nářadí své pohodlně vyzmout. Rozměry 4,5 * 4,5. To jsem ještě nikde neviděl.

Jak by obstál tunel?

(apro, 13. 3. 2009 15:58)

Jak by obstál tunel?
Tak jsme byli ve středu v sokolovně svědky generálky kroužku WARM STREETu. Bylo to moc pěkné a všem přítomným se to velmi líbilo. Děti se snažily a byly ochotné si podle pokynů cvičitelky paní Věry Níčové i několikrát svoje vystoupení zopakovat. V této souvislosti mne také napadlo, zda by bylo možné podobnou aktivitu provádět v nové víceúčelové tělocvičně, známé spíše jako „Vobořilův tunel“. Bylo by si kam sednout? Bylo by kam odložit svršky, kde se převléknout a případně si zakoupit občerstvení? Já sám nevím, ale možná mi to zastánci tohoto zařízení vysvětlí.
Zatím se můžete podívat na část vystoupení na adrese
http://uloz.to/1452924/sokolovna 002.MOV

Takový druh...

(Haarosh, 13. 3. 2009 12:06)

Včera se stala taková zajímavá věc. Chodíme jednou za čtrnáct dnů do tělocvičny s naším kroužkem mladých hasičů trochu potrénovat fyzičku. Včera k nám během cvičení přišlo jedno malé dítko se slovy na mě něco káplo. Při ohledání místa, kde se to stalo, jsme zjistili, že kape voda z topení a to docela dost a na zemi se tvoří louže. Sdělili jsme to tedy správci a ten nám odpověděl, že o tom už dávno ví a že to je zkrátka takový druh. Bezva, takže až nám to nějaké dítě opaří, případně uklouzne v louži a zlomí si nohu, tak nevím, co řekneme rodičům. Ale co bysme vlastně za ty peníze chtěli že? Za chvíli už možná poteče i jinudy, neboť tělocvična pomalu ale jistě již přestává být součástí školy a odchází někam pryč. Prasklina táhnoucí se přes celou chodbu je týden od týdne větší, zřejmě takový druh... A ještě jedna věc mě dost štve a sice, že nám město nevyšlo vstříc ohledně placení za vstup. Kdyby jsme prý s dětmi chodili od tří hodin, tak by se to dalo brát jako školní kroužek a platit bysme nemuseli. Bohužel chodíme až od čtyř hodin a tak musíme hezky platit. Trochu mi v tom chybí logika ale zřejmě se nesmí nikdo zvýhodňovat. Sice od dětí vybíráme symbolických 20 korun (víc zkrátka vybírat nechceme) ale to nikdy nestačí, tak holt zbytek doplatíme ze svého. Sice opět hledám logiku v tom dělat něco prospěšného, pro cizí, ve svém volném čase a ještě za to platit, ale zatím nás to baví a hlavně děti a to je to nejdůležitější. Letos dáme na město opět žádost o prominutí vstupného a uvidíme, třeba si budeme moct dovolit chodit každý týden a ne jen každý druhý a kdo ví? Třeba tam už budeme mít i bazén!

Hala (Jirka)

(Zuzana, 16. 2. 2009 18:24)

Víte co Jiří, přečtěte si vše než někoho nařknete, že reje do lidí.